Úvod / Detské oblečenie / Aké oblečenie v zime je vhodné pre deti

Vyzbrojte vašich najmenších do chladných dní vhodným oblečením

Vyzbrojte vašich najmenších do chladných dní vhodným oblečením

Deti je potrebné počas zimy dôkladne obliecť, no ich šatník by mal byť určite aj moderný. Rodičia by mali voliť kúsky, ktoré budú trendy vonku, ale i v škole. Nie len vy, ale aj vaše ratolesti sa chcú páčiť, a preto netreba zabúdať ani na dizajn.

Nepodceňujte kvalitu a strih detského oblečenia

Deti by sa mali v tom, čo majú na sebe, cítiť pohodlne. Odev by teda nemal byť príliš malý, ani veľký, v žiadnom prípade nemôže škrtiť.  Niektorí rodičia zastávajú názor, že oblečenie sa predsa dá zdediť po starších súrodencoch. To je síce pravda, no vo veľakrát vypratej  košeli vášmu synčekovi narobíte viac starostí ako úžitku.  Preto by ste sa z času na čas nemali brániť nákupom. Zo vzorov sú v súčasnosti v móde pruhy, nič však nepokazíte ani nášivkami či inou potlačou, ako napríklad vlajky, zvieratká či krajiny. Dievčatká budú rozkošné v sukničkách  z čipek.  Chalanom sa hodia rifľové traky či tepláky so spadnutým rozkrokom.

Kombinácia športových a elegantných kúskov je dobrou voľbou

Už dávno neplatí, že športové a elegantné kúsky sa k sebe nehodia. Práve naopak. Výsledný efekt vie urobiť zázraky. Nebojte sa deti obliecť do jesenných farieb, ako je napríklad fialová, hnedožltá, oranžová či vínová.

V teple v každom počasí 

Pri nízkych ranných teplotách sa vynikajúco hodí  zateplená vesta s kapucňou. Chráni proti chladu všetky dôležité orgány, najmä ľadviny. Vaše dieťa sa v nej nespotí tak veľmi ako v bunde. V šatníku by nemala chýbať ani teplá mikina.

S kúpou detskej zimnej bundy netreba otáľať

V zimných mesiacoch býva počasie neraz ako na hojdačke. Preto nikdy neviete, kedy teploty pod nulou nečakane zastihnú vášho drobca napríklad cestou do školy. Ideálna zimná bunda je taká, ktorá ma kapucňu i stojačik a v rukávoch má všité zábrany proti snehu.

Výber správneho materiálu je podstatný

Pre detskú pokožku sú najvhodnejšie prírodné materiály.  Prádlo z bavlny či biobavlny je dostatočne jemné, mäkké a priedušné. Dobrou voľbou sú tiež  tzv.funkčné materiály, ktoré odvádzajú pot od pokožky a aj keď sa dieťa spotí, neprechladne.

Do dažda a snehu nezabudnite detské termooblečenie

Termooblečenie má mnoho výhod, odpudzuje vodu a bezkonkurenčne hreje. Termomikina  zakryje vášmu dieťaťu celý chrbát. Tento typ odevo odpudzuje vodu a bezkonkurenčne hreje.

Hlava, krk, ruky

Do prvých jesenných plieskaníc postačí bavlnený kulíšek, ale do skutočnej zimy sú vhodnejšie teplé, mäkké a príjemné čiapky. Najlepšie sú tie, u ktorých budete mať istotu, že vašim deťom nenafúka do ušiek. Voľte teda také, ktoré sú predĺžené na uši, majú tzv.klapky. Pri bežných prechádzkach využite pletené alebo fleesové rukavice, no na poriadnu guľovačku sa radšej vyzbrojte termorukavicami, ktoré neprepustia vlhko k prštekom. Šál chráni krk dieťaťa a okrem toho bráni preniknutiu vzduchu pod bundu. V mrazoch ale nikdy neprekrývajte ústa a nos šálom!

Detské telíčko by malo mať na sebe  priedušné a príjemné materiály, navrchu zase tie, čo nedajú zime či snehu šancu. A uprostred radšej viac vrstiev, napríklad tričko s dlhým rukávom, rolák, mikinu ako len „tučný“ sveter, ktorý nemusí byť pre dieťa dvakrát pohodlný.

 

TOP ponuka