Úvod / Detské oblečenie / Ako sa nezblázniť pri obliekaní dieťaťa?

Ako sa nezblázniť pri obliekaní dieťaťa?

Ako sa nezblázniť pri obliekaní dieťaťa?

Oblečenie nás vie občas dobre potrápiť. Nielen my, dospelí, máme problém sa obliecť tak, aby nám nebola ani zima, ani teplo, ale najväčšia dilema nastáva, keď máme obliecť svoje dieťa. V lete to máme o niečo jednoduchšie, no príde jeseň, zima a ako správni rodičia nechceme, aby naše dieťa prechladlo a ochorelo.


Detské oblečenie „na cibuľku“


V prípade detí platí zlaté pravidlo – obliecť im o jednu vrstvu viac ako sebe, pričom platí, že prvá vrstva je tá najdôležitejšia. Ideálne je preto zaobstarať dieťaťu termoprádlo. To odvádza pot z detského telíčka rýchlejšie a lepšie ako bavlnený materiál. Hovorí sa, že dieťaťu stačí chytiť rúčku, noštek a vieme, na čom je. Ešte lepšie je však skúsiť dieťatku zátylok – ak je suchý a teplý, môžete byť úplne pokojní, drobcovi nič nechýba. 
Druhá vrstva tepelne izoluje a preberá nadbytočnú vlhkosť z predchádzajúcej vrstvy. Vhodné je preto nejaké detské tričko či mikina, no a tretia vrstva bráni preniknutiu chladu k dieťaťu. Klasikou sú bundičky alebo detské kabáty. V zime, samozrejme, netreba zabúdať na známe trio – čiapka, šál a rukavičky. 

 

Vrstvíme aj bábätká


Oblečenie pre bábätká by malo zahŕňať hlavne body, ponožky, dupačky, svetrík či čiapočku s ochranou na uši (cez hlavičku uniká z tela až tretina tepla). Povinnou výbavou v detskom oblečení sú aj rukavičky, šál, teplý overal a papučky, pokiaľ nie sú súčasťou overalu. Dieťatko vložíme do fusaku a poprikrývame dekou. Takto vystrojený sa nemusíte báť, že by bola vášmu malému pokladu zima. Vrstvením jednoducho nič nepokazíte.

V letnom období sa zas naopak, snažíme dieťa príliš neobliekať, preto je hromada detského oblečenia v podstate zbytočnosť. Vyberáme skôr svetlejšie kúsky, ideálne biele, ktoré odrážajú slnečné lúče. Najmä nezabudnite na jedno - kvalita je prvoradá! To znamená, že ak práve kupujeme a vyberáme body, dupačky, detské pyžamo, tričko pre deti, detské nohavice alebo šaty pre dievčatá, je veľmi dôležité, aby sme vybrali oblečenie pre deti, ktoré je vyrobené z bavlny, najlepšie z bio organickej bavlny. 
A čo by nám na obliekanie počas horúcich letných dní povedali tí najmenší a najzraniteľnejší, keby vedeli rozprávať? - „Mamaaa, ja chcem byť nahá/nahý!“ Nebojte sa preto v horúčavách svoje dieťatko skryť do tieňa a „obliecť mu cisárove nové šaty“ :-) Bude vám určite vďačné! :-)

 

Oblečenie pre bábätká verzus oblečenie pre väčšie deti

 

Je asi úplne logické, že inak oblečieme dieťa v kočíku a inak dieťa, ktoré je už samo schopné pohybu. Dieťa, ktoré behá, skáče a je vo večnom pohybe toho na seba toľko oblečenia nepotrebuje. Pri malých deťoch platí spomínaná zásada – o jednu vrstvu viac. Nemajú ešte dobre vyvinutú termoreguláciu, preto sa skôr spotia, ale aj skôr prechladnú. 

 

Oblečte svoje deti u nás!


V našej ponuke nájdete oblečenie pre novorodencov až po oblečenie pre väčšie detičky do 10 rokov. Veci dovážame z Anglicka, Francúzska, Belgicka a Nemecka a sú, samozrejme, v tej najvyššej A kvalite. Preto neváhajte a nahliadnite do nášho e-shopu, určite si niečo krásne vyberiete!

TOP ponuka