Úvod / Detské oblečenie / Detské jarné oblečenie

Triky, ako obliecť dieťa v jari

Triky, ako obliecť dieťa v jari

 

Rozmýšľate, ako obliecť svoje dieťa, ak s ním chcete vyraziť von?  Nie je to  vôbec také ťažké. Stačí dodržať niekoľko zásad.

Väčšina z nás sa už v zime nevie dočkať, kedy konečne príde jar. Niet sa čomu diviť, vonku je vtedy hneď teplejšie. So spomínaným ročným obdobím však súvisí aj to, že teploty sa môžu z minúty na minútu meniť. Poďte sa s nami inšpirovať, ako v takomto čase správne obliecť vašu dcérku či syna.

Vrstvenie

Novorodencovi sa snažte obliecť viac vrstiev. Tie mu potom môžete postupne vyzliecť a v prípade potreby opäť obliecť. Ale pozor! U najmenších bábätiek myslite na to, že potrebujú o jednu vrstvu oblečenia viac ako dospelí.

Body by nemali chýbať v žiadnom detskom šatníku. Slúžia ako spodná vrstva odevu. Na nich dieťatku oblečte dupačky do pasu. Na čo tiež nemôžete zabudnúť, sú ponožky. Ak je to potrebné, využiť môžete aj topánočky. Ak sú teploty vonku nižšie ako desať stupňov, druhú vrstvu oblečenia môže tvoriť overal a teplý kabátik. Poslednou vrstvou bude zavinovačka alebo deka. Ak tento outfit doplníte štýlovou čiapočkou, vaše bábätko bude na zjedenie.  Ďalšou možnosťou je miesto overalu obliecť drobcovi dupačky, mikinu a kabátik, spolu s čiapkou a zavinovačkou. Ak sú vonkajšie teploty nad 20 stupňov, vystačíte si, ak na body a dupačky oblečiete overal či mikinu. Hlavičku kojenca ale zakryte tenšou bavlnenou čiapočkou. Ako vrstvu navyše pridajte zavinovačku alebo deku.

Termoregulácia je ešte vo vývoji

Bábätká sa so zmenami teplôt vonku vyrovnávajú ťažko. Drobcom teda pomôžete tak, že im oblečiete viac tenkých vrstiev oblečenia. To, že má vaše bábo studené nožičky či ruky neznamená, že máte hneď pridávať ďalšiu vrstvu odevu. Najlepšie vám napovie zátylok dieťaťa. Ak je suchý a teplý, všetko je v poriadku. Ale ak je vlhký, jednu vrstvu oblečenia vyzlečte. Studený zátylok vám dáva najavo, že by ste mali jednu vrstvu odevu prihodiť.

V lete nezabudnite na detský klobúčik

Vášho novorodenca je nutné chrániť pred priamym slnečným svetlom. Nemusíte sa však báť, kočiarik ako ochrana úplne stačí. Ak dieťatko z kočiarika vyberiete, nezabudnite, hoci pôjde len o chvíľu, nasadiť na hlavičku klobúčik. Ten by mal zakryť krk, ale aj uši bábätka.

Vhodné materiály detského oblečenia na jar

Vhodné materiály detských odevov na jarné oblečenie sú fleece a svetrovina a to vždy v jednovrstvovom prevedení. Vďaka tomu budete môcť kombinovať.  Určite si zamilujete aj tecnostretch, pretože tento funkčný materiál má úžasné termoizolačné vlastnosti. Je priedušný a poddajný.  

Doplnky k jarnému detskému oblečeniu

Na jar sa budú určite hodiť jedny teplejšie topánočky a rukavičky. O materiáli platí to isté - svetrovina alebo fleece.  Čiapočky odporúčame na toto počasie zaobstarať ako teplejšie, tak i tenšie a bavlnené.

Dieťa, ktoré obliekame primerane, tak chránime pred zbytočnými chorobami, ako napríklad prechladnutie. Okrem toho je vhodné naučiť vašu ratolesť, aby sa časom vedela obliecť aj sama. Deti majú radosť, ak niečo zvládnu bez pomoci dospelých a vy budete ušetrení od večnej otázky: „Mami, čo si mám obliecť?“

 

 

TOP ponuka