Úvod / Detské oblečenie / Drobci milujú farby

Oblčečte svoje deti do farieb

Oblčečte svoje deti do farieb

Mnohí rodičia to určite dobre poznajú. Prídu natešení domov a ukazujú svojim ratolestiam, čo pekné im kúpili. Namiesto úsmevu sa však dočkajú hnevu so slovami, že sa im farba oblečenia nepáči. Pripravili sme si preto rady, ako vybrať detské odevy tak, aby bola spokojnosť na obidvoch stranách.

Dievčenské roztomilé oblečenie

Malým dievčatkám pristanú pekné sukničky s mašľou a zmesou hodvábu. Aj keď už dávno neplatí, že baby ružová a chalani modrá, mnohé mamičky aj tak pre svoje slečny volia často ružovú. Ak sa vášmu dieťaťku páči, v poriadku. Ale ak nie, nech si vyberie samo. K romantickej sukničke sa hodí tričko s dúhou. Ak rozmýšľate, čo na vrch, určite nič nepokazíte prepínacím kabátikom, ktorý doplníte svetlými punčochami. V teplých  dňoch je dôležitá ochrana proti slnku. Tú zaistí letná farebná čiapka so šiltom.

Fešáci malí chlapci

Štýlová košeľa a tepláky s nízkym sedom sú správnom voľbou. V tejto kombinácii sa budú vaší najmenší cítiť pohodlne a trendy. Farebnými ponožkami  v hravých farbách oživíte celkový outfit.

Oblečenie pre malé dámy

Čím je dievčatko staršie, tým viac si všíma, čo si oblieka jeho mamina či staršia sestra. Ak chcete vášmu drobcovi urobiť radosť, nahoďte ho do elegantných červených šiat a na nohy obujte pohodlné plátené espadrilky.

Chalani sa chcú tiež páčiť 

Aj silnejšie pohlavie od istého veku sleduje, čo sa nosí. Vaši malí chlapci  budú trendy v bielom tričku s veľkým nápisom, v športovej prechodnej bunde a v pekných modrých rifliach.

Dieťa si má farbu oblečenia vybrať samo

Pri výbere odevov sa najmenší zameriavajú najmä na jeho farbu. Ako sme už vyššie spomenuli, mnohí  dospelí stále zastávajú názor – chlapci modrá, dievčatá ružová . Deti to však majú inak. U dievčatiek vedú teplé odtiene farieb, najmä červená, ružová, fialová a žltá. Vašim synom sa páči zelená či modrá. Deti sa tešia z výrazných farieb. Nemusíte sa preto báť, že by vašu ratolesť  nebolo vidieť napríklad pri prechádzaní cez cestu.

Nebráňte sa PET materiálom

Detské šatstvo býva vystavené väčšiemu náporu ako to pre dospelých. Častejšie sa zašpiní, prípadne roztrhne.Preto by mal byť materiál odevov pre vaše deti pevný a ľahko umývateľný. Samozrejme, dôležité je, aby bol módny kúsok dostatočne teplý, no zároveň vzdušný. Dobrou voľbou je bavlna. Tá je nie len príjemná na dotyk, ale tiež mäkká a zahreje. Jej nevýhodou však je, že nedokáže odvádzať pot. Pri športe alebo väčšej fyzickej záťaži voľte teda pre svoje deti  inú látku. V súčasnosti sú asi najvýhodnejšie tzv.PET materiály, vyrábané z PET fliaš a tým pádom je ich cena vyššia.  Ak je vaša ratolesť športovo založená, určite sa oplatí investovať.

Nechajte detskú módu na najmenších. Nech si vyberú, čo sa im páči. Deti predsa najlepšie vedia, v čom sa budú cítiť príjemne. Ich úprimná radosť a ligotavé očká za to určite stoja.        

 

TOP ponuka