Úvod / Detské oblečenie / Keď sú deti štýlovejšie než dospelí...

Keď sú deti štýlovejšie než dospelí...

Keď sú deti štýlovejšie než dospelí...


Skúste si trošku zaspomínať – pamätáte sa, ako nás obliekali rodičia, keď sme boli malí? Akoby to bolo včera, keď sme všetci nosili kockované flanelové košele, pletené legíny, rifle na traky, štrikované svetre či šuštiakové bundy... Jedno sa však musí uznať - rodičia v tých časoch veľmi na výber nemali a dnes sa na našich „štýlových outfitoch“ môžeme len schuti zasmiať :-) Nakoniec, naše detstvo bolo krásne aj vo vyťahaných teplákoch a obrovských, o dve, tri čísla väčších tričkách po našich starších súrodencoch :-)

Rodičia verzus rodičia

Rodičov by sme dnes vedeli rozdeliť na dva tábory – na takých, ktorí módu a štýl absolútne milujú a na tých, ktorí zastávajú názor, že na obliekanie detí v štýle dospelých majú ešte nejaký ten čas. V zásade však platí, že čo sa nosilo kedysi je už dnes viac – menej nenositeľné alebo nemoderné. Ideálna je preto asi zlatá stredná cesta – obliecť dieťa tak, aby sa cítilo pohodlne, komfortne a zároveň, aby malo štýl. Poradíme vám, čím určite nič nepokazíte.

Čo sa dnes skrýva za slovom štýl?

Žiadna ružová pre dievčatá či modrá pre chlapcov. Tento trend sa pomaly, ale isto vytráca. Absolútnym hitom sú prírodné tóny – biela, horčicovo žltá, vínovo červená, šedá alebo kombinácia čiernej & bielej. „Dospelácke“ kúsky ako sako, vesta či košeľa zas deťom dodajú kus šmrncu. Nezabúdajte však na to, že dieťa by malo predsa len ostať dieťaťom a nemalo by vyzerať ako malá kópia dospeláka – zvoľte preto napríklad k štýlovej chlpatej vestičke alebo pod kabát tričko s pútavou detskou potlačou, obľúbenou rozprávkovou postavičkou alebo bodkami. 

Dôraz na detaily

Neverili by ste, ako veľmi vedia malé detaily ovplyvniť celý detský outfit a dodať deťom na nežnosti. Volániky, čipka, bodky, hviezdičky... to je neodmysliteľná súčasť detského oblečenia. A nielen toho súčasného. Tieto detaily sú akýmsi „evergreenom“ v šatníkoch detí.

Army štýl – aj chlapci môžu vyzerať drsne

Čo si budeme nahovárať? Maskáče sú nesmrteľné a obľubujú ich nielen deti, pretože v nich vyzerajú tak dospelácky a drsne, ale praktické sú aj pre rodičov. Prečo? Sú ideálne napríklad do prírody – nie je na nich vidno každý fliačik od trávy či blata. Dostatočný dôvod zadovážiť si nejaký army kúsok, však? :-)

Nech žije leopardí vzor!

Ruku na srdce – tento vzor svedčí všetkým ženám. Malým i veľkým. Je elegantný, nadčasový a hlavne stále štýlový. Zvieracia potlač bola, je a ešte dobre dlho bude in. A aj keď sa nejedná o farebnú potlač, na dievčatkách vyzerá jednoducho úžasne. Či už sú to legínky, svetrík alebo šatičky, aj v kombinácii s akoukoľvek zemitou farbou sú neodolateľné a chutné. 

Nechajte stajlovať svoje deti – každé má svoj jedinečný štýl

Základom úspechu je fantázia. Dajte svojim deťom voľnú ruku, nech si samé vyberú, čo sa im páči, či už v oblečení alebo v rámci doplnkov. Jedna vec je vkus rodičov, vec druhá - vkus detí. Nepretvárajte ich na svoj obraz. Dbajte len na to, aby si mohli vyberať medzi pohodlným, kvalitným a zároveň štýlovým oblečením. Potom môžete rozhodovanie nechať s čistým svedomím na ne. A ktovie – možno vás milo prekvapia svojou originalitou a kreativitou v tvorbe svojho vlastného štýlu. :-)

TOP ponuka