Úvod / Detské oblečenie / Obliekanie nie je veda - ani na jar!

Obliekanie nie je veda - ani na jar!

Obliekanie nie je veda - ani na jar!

Zima nám už definitívne máva na rozlúčku a jar sa už celkom pekne rozbieha, a tak je najvyšší čas vymeniť deťom zimný šatník za ten príjemnejší – jarný. Nemyslite si, netešíte sa len vy :-) Aj deti budú mať z menej náročného obliekania veľkú radosť :-) A hoci je na letný outfit ešte predsa len trošku chladno, pokojne ich doplňte krásnym detským kabátikom či svetríkom, ktoré naše ratolesti zohrejú, keby sa slniečko rozhodlo zájsť alebo by zafúkal chladnejší vietor.

Čo ešte patrí k štýlovému detskému jarnému outfitu? 

Jarné dni nás vedia prekvapiť množstvom slnečných lúčov, avšak ich sila je ešte podstatne menšia ako v lete. Deťom nestačí vybehnúť von len v krátkych nohaviciach a tričku, stále treba dbať na viac vrstiev oblečenia. Pokojne teda dovoľte deťom obliecť si krátke tričko so svojím obľúbeným rozprávkovým motívom, no trvajte aj na svetríku či štýlovej mikine. Samozrejme, budú zrejme namietať, veď vidia žiariace slnko, a to pre ne znamená krásny teplý deň :-) Ak však zvolíte detské oblečenie, ktoré sa bude páčiť aj im, nielen vám ako rodičom, máte takmer vyhraté :-) 

Nezabúdajte na vrstvenie! 

Nerobte z obliekania vedu – dieťa oblečte rovnako ako seba, teda viac tenších vrstiev, ktoré mu potom môžete postupne s pribúdajúcou vonkajšou teplotou vyzliekať, alebo zase obliekať v prípade ochladenia. U novorodenca však myslite na pravidlo jednej vrstvy navyše ako nosíte vy sami. Čo sa týka materiálu, prím hrá stále kvalitné bavlnené detské oblečenie. To najviac vyhovuje asi každému dieťaťu, aj keď... každé dieťa je iné. Niektoré sa ľahko spotí a je mu skôr teplo, iné dieťa je častejšie choré a možno aj viac zimomrivé. V tomto prípade teda neplatí, že menej je viac, no radšej mať toho viac ako menej :-) Určite netreba zabúdať ani na hlavičku a kvalitnú obuv. 

Ako teda obliecť dieťa na jarnú prechádzku? 

Základom je kvalitné bavlnené tričko. Či už s krátkym rukávom alebo dlhým, to necháme skôr na počasie. Podstatné je, aby sa páčilo vášmu drobcovi, a teda by malo mať potlač s jeho obľúbeným rozprávkovým hrdinom :-) Aby ani rozprávkovému hrdinovi nebolo chladno, zvoľte tenšiu mikinu, svetrík alebo aj štýlovú rifľovú bundičku, ideálne aj s kapucňou, ktorá v prípade vetra ochráni hlavičku dieťaťa. Natiahnuť frajerské nohavice alebo legínky, pohodlnú a pritom veselú obuv, a hurá, ide sa von nasávať jarná atmosféra! :-) 
A aby ste jar zvládni ľavou zadnou, inšpirujte sa krásnym a kvalitným oblečením v našom eshope – stačí jeden klik na fashionkids.sk :-)

TOP ponuka