Úvod / Detské oblečenie / Osvojte si triky, ktoré vám pomôžu vybrať správne oblečenie pre vášho drobca

Ako vybrať kvalitné detské oblečenie pre vášho drobca

Ako vybrať kvalitné detské oblečenie pre vášho drobca

Mnoho ľudí ešte aj v súčasnosti zastáva názor, že ak je niečo drahé, pravdepodobné to bude aj dobré. To však určite nemusí platiť. Niekedy je ale problém zistiť, ktorý kus odevu je ozaj kvalitný vydrží dlhšie ako len jednu sezónu. Samozrejme, u detí je to inak, keďže tie stále rastú, no práve pre ne je výber  kvalitného oblečenia ešte dôležitejší napríklad z dôvodu, že deti majú oveľa citlivejšiu pokožku ako dospelí. Okrem toho sa pri nevhodných materiáloch často používajú chemické farbivá, ktoré môžu vyvolať rôzne kožné choroby.

Prečo máme toľko nepotrebného oblečenia?

Na internete je už množstvo stránok, ktoré ponúkajú predaj odevov.  Ľudia tam denne pridávajú nové kúsky, ktoré už vo svojom šatníku nepotrebujú. Štatistiky z minulého roka hovoria, že priemerný Európan vyhodí ročne 25 kíl oblečenia. Prečo? Častou príčinou, kedy sa rodičia rozhodnú vyhodiť detské oblečenie je pomer kvalita/trvácnsť.  Náklady na výrobu oblečenia, čiže aj ceny, sa znižujú, teda aj kvalita je nižšia. Určite sa vám už stalo, že detské oblečenie bolo po čase vyblednuté, pokrivené, po pár praniach sa vytvorili dierky. Najmenší  radi objavujú, skúšajú a tým pádom sa ich oblečenie rýchlejšie opotrebúva. Míňať však stovky eur mesačne na oblečenie pre našich synov či dcéry, ktoré sa potom aj tak veľmi rýchlo zničí a nedá sa viac nosiť?  To nemôže každý.

Ako vybrať kvalitné detské oblečenie

Kvalita vs.značka – A sme pritom, čo sme už vyššie spomínali. Značkové nemusí znamenať kvalitné, samozrejme, nechceme odsudzovať všetky druhy značiek.  Práve veľa svetových , ktoré vyrábajú detské oblečenie, používa nekvalitné materiály a chemikálie v látkach preto, aby tlačili náklady dole. Zodpovední predajcovia si dávajú na kvalite naozaj záležať. O materiáli, z ktorého vyrábajú, verejne píšu a prezentujú ho. Robia to preto, aby zákazníci vedeli, z čoho je detské oblečenie vyrobené. Dobrou voľbou  je vybrať  oblečenie kvality A, ktoré  je pôvodne určené   na britský trh.

Nositeľnosť vs.modernosť

Nech máte dieťa v rannom veku alebo je to už šikovný školák, určite uznáte, že potrebuje pohodlné oblečenie. Dôležité je tiež, aby sa v ňom cítilo dobre a nepotrhalo ho len tak. Dozerajte na to, aby vaša ratolesť mala vždy praktické detské  oblečenie, v ktorom sa bude cítiť príjemne počas celého dňa. Tu patrí aj výber odevu podľa ročného obdobia.                                                                                 

Veľkosť je podstatná

Asi neexistuje človek, ktorý by nemal skúsenosť s tým, že nové oblečenie sa po viacerých, v tom horšom prípade už  po prvom praní, zmení takmer na nepoznanie. Vhodné je vybrať veľkosť o čosi väčšiu, ako je napísané. V klasickej veľkosti (podľa cm) vyberajte oblečenie o cca 3-5 cm väčšie. Podstatné je tiež popremýšľať nad tým, kde a na aké účely bude dieťa daný odev využívať, či v škôlke, na doma ale na špeciálne príležitosti.

Vhodné je detské oblečenie z prírodných materiálov

Pre deti jedôležité nosiť čo najviac  oblečenie  vyrobené z prírodných tkanív. Tie v chladnom období hrejú a sú schopné udržiavať teplo. V lete chladia, dobre absorvujú prebytočnú vlhkosť, pokožka vďaka nim dýcha a podporujú cirkuláciu vzduchu.                                                                                                           

Vo farebnom oblečení sa deti cítia dobre

V súčasnosti je v ponuke široký sortiment detského oblečenia v rôznych farbách. Pri nakupovaní detského oblečenia teda neváhajte využiť svoju kreativitu pri zostavovaní detského šatníka.

Ako vybrať vhodné oblečenie pre bábätká

Pri detskom oblečení je dôležité, aby bolo ľahko manipulovateľné.  Pre bábätká  sa odporúčajú odevy so zapínaním vpredu. Všimnite si aj to, kde je na oblečení umiestnená guma. Nemala by sa nachádzať v okolí krku, pása, ručičiek a nôh. Málo pružné gumy narúšajú cirkuláciu krvi. U detí spôsobujú nervozitu  a v niektorých partiách dokonca môžu viesť k vzniku odrenín, ktoré deti štípu a bolia.  Vyberte svojim ratolestiam vhodné detské oblečenie u nás vo www.fashionkids.sk  a určite neoľutujete.

TOP ponuka