Úvod / Detské oblečenie / Plastové alebo kovové cvočky na dojčenskom oblečení?

Plastové alebo kovové cvočky na dojčenskom oblečení?

Plastové alebo kovové cvočky na dojčenskom oblečení?

Aké cvočky preferujete na dupačkách, body či inom dojčenskom oblečení? Vyhovujú vám viac plastové či kovové? Preferujete zapínanie len dole, alebo aj hore, alebo aj na chrbátiku?

 

Mamičky bývajú v obliekaní bábätiek zručnejšie a obvykle v tom majú jasno. Pre oteckov, ktorí svoje ratolesti prezliekajú menej často, sú to často zásadné otázky, aby dokázali zvládnuť starostlivosť o dieťatko v "chlapskej pohode".

 

Mnohí preferujú práve kovové cvočky, obvykle len tak ľahko nevyletia a držia detské oblečenie spoľahlivo zapnuté. Pozor však na to, ak sa cvočky jemne vyhnú na stranu, pretože trčiaci pliešok môže bábätko poškriabať – pri dlhšom nosení daného kúsku oblečenia to nie je pohodlné a už vôbec nie bezpečné.  

 

Dojčenské oblečenie s plastovými cvočkami môže na vaše prekvapenie vydržať lepšie ako to kovové. Je síce pravda, že pred pár rokmi boli tieto cvočky slabé a kvôli nim sme oblečenie museli opravovať alebo rovno vyhodiť, ale v súčasnosti sú plastové cvočky oveľa kvalitnejšie a ich výber je naozaj takmer nekonečný. Zapínanie body alebo dupačiek je jednoduché, plastové cvočky do seba zapadajú rovnako ako tie kovové, a držia rovnako dobre. Ich nespornou výhodou je, že ak majú byť farebné, nie sú lakované, ale už priamo obsahujú farebný pigment, takže sa vám farba nezlúpne, ako sa to niekedy stáva pri kovových. Doma nám to vadiť nemusí, ale na prechádzke s bábätkom to už vidieť - najmä, keď sú cvočky výraznejšej farby.

 

Ďalšou otázkou zostáva miesto zapínania na oblečení. Pri body to býva jasné, zapínanie dole je praktické a rýchle. Často sa pri body stretávame so zapínaním nielen dole, aj na ramienku. Bábätko určite ocení, ak mu nebudete strkať hlavičku cez úzky otvor body.

 

Dojčenské oblečenie na cvočky vám uľahčí nielen prezliekanie ale aj časté prebaľovanie počas dňa. Kvalitné oblečenie pre váše bábätko s praktickým zapínaním nájdete aj v ponuke nášho eshopu. Dobrá správe je, že sa nemusíte orientovať pri výbere na základe cvočkov, lebo celá naša ponuka pozostáva z výrobkov kvalitných značiek alebo ide o overeného dodávateľa, kde sa o kvalitu jeho oblečenia opierame už roky.

TOP ponuka